ماتریکس دی ال
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص )

5 مشترك

احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص ) Empty احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص )

پست من طرف aram السبت ديسمبر 06, 2008 5:03 am

امام رضا علیه السلام فرمودند
به دیدن یکدیگر روید تا یکدیگر را دوست داشته باشید و دست یکدیگر را بفشارید و به هم خشم نگیرید
aram
aram
مدیر ارشد اجتماعی و موضوعی

انثى
تعداد پستها : 750
متن يا شعر مورد علاقه : اگر تو نباشی ، بهانه های من تمام می شوند !چیزی بگو ، دیری ست پشت این پنجره های نیمه باز به انتظار نشسته ام !
Registration date : 2008-11-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص ) Empty رد: احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص )

پست من طرف aram السبت ديسمبر 06, 2008 5:04 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند

کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد
aram
aram

انثى
متن يا شعر مورد علاقه : اگر تو نباشی ، بهانه های من تمام می شوند !چیزی بگو ، دیری ست پشت این پنجره های نیمه باز به انتظار نشسته ام !

پست من طرف aram السبت ديسمبر 06, 2008 5:06 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند

همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
aram
aram

انثى

پست من طرف aram السبت ديسمبر 06, 2008 5:08 am

امام رضا علیه السلام فرمودند

هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را کامل نمى ‏کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت‏ها و بلاها
aram
aram

انثى

پست من طرف marjan313 السبت ديسمبر 06, 2008 7:36 am

چند حدیث از امام رضا علیه السلام

عمل صالح و دوستى آل محمد
مبادا اعمال نیک را به اتکاى دوستى آل محمد علیهم السلام رها کنید
و مبادا دوستى آل محمد علیهم السلام را به اتکاى اعمال صالح از دست بدهید
زیرا هیچ کدام از ایـن دو , به تنهایى پذیرفته نمى شود
پنج صفت مهم
پنج صفت است که در هر ..................... نباشد امید چیزى از دنیا و آخرت به او نداشته باشید
ـ کسى که درنهادش اعتماد نبینى
ـ و کسى که در سرشتـش کرم نیابـى
ـ و کسـى که در آفرینشـش استـوارى نبینى
ـ و کسى که در نفسش نجابت نیابى
ـ و کسى که از خدایش ترسناک نباشد
نتیجه رضایت از خدا

هر کـس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى خواهد بود

برخورد مناسب با چهار گروه
با سلطان و زمامـدار با تـرس و احتیاط همراهى کن -
وبا دوست با تواضع و فرو تنی -
و با دشمـن بـا احتیـاط و اجتناب -
و بـا مـردم بـا روى خـوش -
دیدار و اظهار دوستى با هم
به دیدن یکدیگر روید تا یکدیگر را دوست داشته باشیدو دست یکدیگر رابفشارید و به هم خشم نگیرید
میانه روى و احسان

بر شما باد به میانه روى در فقـر و ثروت -ونیکى کردن چه کم و چه زیاد -زیرا خـداوند متعال در روز قیامت یک نصفه خرما را چنان بزرگ نمایـد که ماننـد کـوه احد باشد -
بهترین اعمال بعد از واجبات
بعد از انجام و اجبات، کارى بهتر از ایجاد خـوشحالى براى مومن، نزد خداوند بزرگ نیست
نتیجه خدمت به مؤمن
هر ..................... اندوه و مشکلى را از مومنى بر طرف نماید خداوند در روز قیامت انـدوه را از قلبش بر طرف سازد
حسن ظن به خدا
به خداوند خوشبین باش، زیرا هر که به خدا خوشبین باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنیا و دوایـش بینا سازد و او را از دنیا به سلامت به دارالسلام بهشت می رساند
بدترین مردم
به راستـى که بـدترین مردم کسى است که یارىاش را (از مردم) باز دارد
و تنها بخورد -
و افراد تحت امرش را بزند -
حقیقت توکل
از امام رضا علیه السلام از حقیقت تـوکل سـوال شـد، فرمـود:
این که جز خدا از کسـى نترسى
سلاح پیامبران
حضـرت رضا علیه السلام همیشه به اصحاب خـود مـى فـرمود: بر شما باد اسلحه پیامبران پرسیدند : اسلحه پیـامبـران چیست؟
فـرمـود: دعا
صله رحم با کمترین چیز
پیوند خـویشـاوندى را بر قرار کنید گر چه با جرعه آبى باشد -
وبهترین پیوند خـویشـاونـدى، خـود دارى از آزار خـویشـاونـدان است -
ویژگیهاى دهگانه عاقل
عقل شخص مسلمـان تمـام نیست, مگر ایـن که ده خصلت را دارا بـاشـد -
ـ از او امید خیر باشد
ـ از بدى او در امان باشند
ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد
ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد
ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود
ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود
ـ فقـر در راه خـدایـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد
ـ خـوارى در راه خـدایـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد
ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد
ـ سپس فـرمـود: دهمى چیست و چیست دهمى ؟ به او گفته شـد: چیست؟
فـرمـود: کسی را ننگـرد جز ایـن که بگـویـد او از مـن بهتـر و پـرهیز کـارتـــر است
دوستى با مردم
دوستى با مردم، نیمى از عقل و خرد ورزی است
پاکیزگی
از اخلاق پیـامبـران, نظافت و پـاکیزگــى است
نتیجه کار خوب وبد
پنهان کننده کار نیک (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است -
و آشکار کننده کار بد سـر افکنـده است -
و پنهان کننـده کـار بـد آمـرزیـده است -
سه ویژگى برجسته مومن
مـومـن ، مـومـن واقعى نیست، مگـر آن که سه خصلت در او بـاشــد -
سنتـى از پـروردگـارش و سنتـى از پیـامبـرش و سنتـى از امـامـش -
اما سنت پروردگارش، پـوشاندن راز خود است -
اما سنت پیغمبرش ، مدارا و نرم رفتارى با مردم است -
اما سنت امامـش، پس صبر کردن در زمان تنگدستـى و پریشان حالى است -
خوشی وعیش دنیا
از حضـرت امـام رضا علیه السلام: دربـاره خـوشـى در دنیـا سـوال شـد،
فـرمـــــود وسعت منزل وزیادى دوستان
بخیل و حسود
بخیل را آسایشى نیست -
و حسود راخوشى و لذتى نیست -
و پادشاهان را وفایى نیست -
و دروغگو را مروت و مردانگى نیست -

این مطلب در تاریخ سه شنبه ۷ آذر ۱۳۸۵ توسط مجید درباره موضوع یا موضوعات فرهنگی منتشر شده است. شما میتوانید هر پاسخی به این مطلب را توسط
marjan313
marjan313
سر دبیر کل

انثى
تعداد پستها : 503
آدرس پستي : سر جاده عشق
شغل : کولی دربدر صد ساله
وضعیت : سر دبیر کل
متن يا شعر مورد علاقه : زندگی تنها چیزیست که ارزش جنگیدن دارد
Registration date : 2008-11-18

احادیث امامان و پیامبر اکرم ( ص ) Empty ولايت علي عليه السلام

پست من طرف m_langaroodi121 الثلاثاء يناير 13, 2009 5:27 am

قال الرضا عليه السلام في حديث سلسه الذهب
حدثنا علي بن موسي الرضا عن ابائه عن رسول الله قال الله تعالي : ولايت علي ابن ابيطالب حصني فمن دخل حصني امن من عذاب
امام رضا از پدرانش از رسول الله از قول خدا مي فرمايد: ولايت علي ابن ابيطالت حصن حصين من است و هر ..................... در آن داخل شود از (عذاب آخرت ) در امان است
يا علي مدد

m_langaroodi121
تازه وارد
تازه وارد

تعداد پستها : 5
Registration date : 2009-01-13

پست من طرف Admin الأربعاء يناير 14, 2009 4:04 am

ممنونم
Admin
Admin
Admin

ذكر
تعداد پستها : 697
آدرس پستي : mehryaar@inbox.com
شغل : ميكروبيولوژيست
وضعیت : مدير مسئول ( رياست سايت )
متن يا شعر مورد علاقه : ماتریکس یعنی زادگاه عشق و دوستی

https://matrixdl.forumfa.net

پست من طرف marjan313 الخميس يناير 15, 2009 6:10 am

این حدیث جزو مشهورترین احادیثی است که از رسول اکرم (ص) در حق نواده گرامیش حسین بن علی (ع)، از طریق فریقین نقل شده است. این حدیث را احمد بن حنبل و ترمذی و ابن ماجه از طریق سعید بن راشد از یعلی بن مره نقل کرده و گفته‏اند که یک روز حضرت پیامبر (ص) به مهمانی تشریف می‏بردند، در راه به امام حسین (ع) برخورد کردند که با جمعی از کودکان سرگرم بازی بود. حضرت (ص) با مهربانی و خوشروئی او را دنبال کردند تا سرانجام در آغوشش گرفتند، بعد یک دست زیر چانه و دست دیگر به پشت سر او گذارده چهره او را بین دو دست بالا برده، بوسیدند و سپس فرمودند: «حسین منی و انا من حسین، احب الله من احب حسینا، حسین سبط من الاسباط» ، «حسین از من است و من هم از حسینم، هر که حسین را دوست بدارد خداوند دوست او باد، حسین فرزندزاده‏ای است از فرزندزادگان انبیاء» . اسباط یعنی فرزند زادگان یعقوب (ع)، در این صورت معنای حدیث این است که حسین همانند اسباط [برای‏] یعقوب سبط من است و از نظر ایمان و عصمت و دریافت حقایق وحی، هم پایه انبیاء و برانگیختگان الهی است. حضرت رسول (ص) با این حدیث کمال اتحاد روحی و اتصال معنوی و پیوند قلبی بین خود و حسین بن علی (ع) را بیان فرموده‏اند. این حدیث از طریق شیعه در کتاب کشف الغمه اربلی و به نقل از او در بحار الانوار مجلسی نقل شده، ولی مأخذ آن همان روایت ترمذی است که سندش به یعلی بن مره ختم می‏شود که این حدیث را از رسول الله (ص) نقل کرده است . به نوشته آقای بهبودی «در میان علمای اهل سنت، که اغلب از شرح و توضیح این گونه احادیث، دانسته و شناخته دریغ می‏کنند، تنها قاضی عیاض است که در شرح حدیث حسین منی و انا من حسین به معنای اصیل آن اعتراف و تصریح می‏کند. او می‏گوید: گویا رسول اکرم (ص) با تابش نور وحی، آنچه را بین حسین (ع) و قاتلین آن سرور واقع شدنی بود می‏دانست، و لذا مخصوصا نام حسین (ع) را برد و فهماند که او و حسین (ع) از حیث وجوب محبت و حرمت تعرض و محاربه، چون شخص واحداند، و رسول خدا (ص) به منظور تأکید همین اتحاد و یگانگی فرمودند: هر که حسین را دوست بدارد خدا را دوست داشته، زیرا محبت حسین، محبت رسول خدا، و محبت رسول خدا، محبت خدا است» .
marjan313
marjan313
سر دبیر کل

انثى

پست من طرف marjan313 الخميس يناير 15, 2009 6:10 am

این حدیث جزو مشهورترین احادیثی است که از رسول اکرم (ص) در حق نواده گرامیش حسین بن علی (ع)، از طریق فریقین نقل شده است. این حدیث را احمد بن حنبل و ترمذی و ابن ماجه از طریق سعید بن راشد از یعلی بن مره نقل کرده و گفته‏اند که یک روز حضرت پیامبر (ص) به مهمانی تشریف می‏بردند، در راه به امام حسین (ع) برخورد کردند که با جمعی از کودکان سرگرم بازی بود. حضرت (ص) با مهربانی و خوشروئی او را دنبال کردند تا سرانجام در آغوشش گرفتند، بعد یک دست زیر چانه و دست دیگر به پشت سر او گذارده چهره او را بین دو دست بالا برده، بوسیدند و سپس فرمودند: «حسین منی و انا من حسین، احب الله من احب حسینا، حسین سبط من الاسباط» ، «حسین از من است و من هم از حسینم، هر که حسین را دوست بدارد خداوند دوست او باد، حسین فرزندزاده‏ای است از فرزندزادگان انبیاء» . اسباط یعنی فرزند زادگان یعقوب (ع)، در این صورت معنای حدیث این است که حسین همانند اسباط [برای‏] یعقوب سبط من است و از نظر ایمان و عصمت و دریافت حقایق وحی، هم پایه انبیاء و برانگیختگان الهی است. حضرت رسول (ص) با این حدیث کمال اتحاد روحی و اتصال معنوی و پیوند قلبی بین خود و حسین بن علی (ع) را بیان فرموده‏اند. این حدیث از طریق شیعه در کتاب کشف الغمه اربلی و به نقل از او در بحار الانوار مجلسی نقل شده، ولی مأخذ آن همان روایت ترمذی است که سندش به یعلی بن مره ختم می‏شود که این حدیث را از رسول الله (ص) نقل کرده است . به نوشته آقای بهبودی «در میان علمای اهل سنت، که اغلب از شرح و توضیح این گونه احادیث، دانسته و شناخته دریغ می‏کنند، تنها قاضی عیاض است که در شرح حدیث حسین منی و انا من حسین به معنای اصیل آن اعتراف و تصریح می‏کند. او می‏گوید: گویا رسول اکرم (ص) با تابش نور وحی، آنچه را بین حسین (ع) و قاتلین آن سرور واقع شدنی بود می‏دانست، و لذا مخصوصا نام حسین (ع) را برد و فهماند که او و حسین (ع) از حیث وجوب محبت و حرمت تعرض و محاربه، چون شخص واحداند، و رسول خدا (ص) به منظور تأکید همین اتحاد و یگانگی فرمودند: هر که حسین را دوست بدارد خدا را دوست داشته، زیرا محبت حسین، محبت رسول خدا، و محبت رسول خدا، محبت خدا است» .
marjan313
marjan313
سر دبیر کل

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:20 am

امام علي (ع) : از فرار و رميدن نعمتها برحذر باشيد که هر فراري باز نمي گردد

246 - وقال [ع ] : احذروا نفار النعم فما کل شارد بمردود

نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:21 am

امام علي (ع) : خداوند در هر نعمتي حقي دارد . کسي که حقش را ادا کند نعمت او را افزون کند . و کسي که کوتاهي کند نعمت را در خطر زوال قرار مي دهد

244 - وقال [ع ] : ان الله في کل نعمه حقا ، فمن اداه زاده منها ، و من قصر فيه خاطر بزوال نعمته

نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:22 am

امام علي (ع) : هنگاميکه توانائي و قدرت بر چيزي پيدا شد علاقه به آن کم مي شود

245 - وقال [ع ] : اذ کثرت المقدره قلت الشهوه

نهج البلاغه

امام علي (ع) : هنگامي که پاسخها زياد و در هم شوند حق مخفي مي ماند .

243 - وقال [ع ] : اذا ازدحم الجواب ، خفي الصواب

نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:24 am

امام علي (ع) : روز انتقام مظلوم از ظالم شديدتر است . از روز ستم کردن ظالم بر مظلوم .

241 - وقال [ع ] : يوم المظلوم علي الظالم اشد من يوم الظالم علي المظلوم

نهج البلاغه

امام علي (ع) : سنگ غصبي در بناي خانه گروگان ويراني آن است . شريف رضي مي گويد : اين سخن از پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم نيز نقل شده است . و در اينکه سخن اين دو بزرگوار شبيه هم مي باشد هيچ جاي شگفتي نيست . براي اينکه هر دو از يک جا سرچشمه گرفته است .

240 - وقال [ع ] : الحجر الغصيب في الدار رهن علي خرابها قال الرضي و يروي الکلام عن النبي [ص ] ، و لا عجب ان يشتبه الکلامان ، لان مستفاهما من قليب ، و مفروغهما من ذنوب

نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:25 am

امام علي (ع) : آن ..................... که از سستي اطاعت کند حقوق افراد را ضايع مي سازد . وکسي که از گفته سخن چين پيروي کند دوستي براي خود باقي نمي گذارد .

239 - وقال [ع ] : من اطاع التواني ضيع الحقوق ، و من اطاع الواشي ضيع الصديق

نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد يناير 25, 2009 3:26 am

امام علي (ع) : کسيکه با دست کوتاه ببخشد با دست بلند به او بخشيده مي شود. شريف رضي مي گويد : معني سخن اين است که : آنچه انسان از اموال خود در راه خير و نيکي انفاق مي کند هر چند کم باشد خداوند جزا و پاداش او را بسيار مي دهد . و منظور از دو دست در اينجا دو نعمت است . که امام عليه السلام بين نعمت پروردگار و نعمت از ناحيه انسان را با کوتاهي و بلندي فرق گذاشته . نعمت و بخشش از ناحيه بنده را کوتاه و آنکه از ناحيه خداوند است بلند قرار داده و اين بدان جهت است که نعمت خدا هميشگي و چند برابر نعمت مخلوق است چرا که نعمت خداوند اصل و اساس تمام نعمتها است بنابراين تمام نعمتها به نعمتهاي خدا بازمي گردد و از آن سرچشمه مي گيرد . 232 - وقال [ع ] : من يعط باليد القصيره يعط باليد الطويله قال الرضي اقول و معني ذلک ان ما ينفقه المرء من ماله في سبيل الخير و البرو ان کان يسيرا فان الله تعالي يجعل الجزاء عليه عظيما کثيرا، واليدان ها هنا : عباره عن النعمتين ، ففرق [ع ] بين نعمه العبد ونعمه الرب تعالي ذکره ، بالقصيره و الطويله ، فجعل تلک قصيره و هذه طويله ، لان نعم الله ابدا تضعف علي نعم المخلوق اضعافا کثيره ، اذ کانت نعم الله اصل النعم کلها ، فکل اليها ترجع و منها تنزع نهج البلاغه
aram
aram

انثى

پست من طرف sunset الأحد يناير 25, 2009 7:36 am

من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا
هرکس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است

امام علی (ع)
sunset
sunset
تازه کار
تازه کار

انثى
تعداد پستها : 198
شغل : دانش آموز
Registration date : 2009-01-17

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:32 am

امام رضا علیه السلام فرمودند: تزاوَرُوا تحـابـوا و تصـافحُـوا و لا تحـاشمـوا
به دیدن یکدیگر روید تا یکدیگر را دوست داشته باشید و دست یکدیگر را بفشارید و به هم خشم نگیرید
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:34 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته
کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: ان السعید، کل السعید، حق السعید من أحب علیا فی حیاته و بعد موته
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:45 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:نحن وسیلته فی خلقه و نحن خاصته و محل قدسه و نحن حجته فی غیبه و نحن ورثه أنبیائه
ما اهل بیت رسول خدا(ص) وسیله ارتباط خدا با مخلوقاتیم ما برگزیدگان خداییم و جایگاه پاکی ها، ما دلیل های روشن خداییم و وارث پیامران الهی
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:48 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:قاریءُ الحدید، و اذا وقعت، و الرحمن، یدعی فی السموات و الارض، ساکن الفردوس

تلاوت کننده سوره حدید و واقعه و الرحمن در آسمانها و زمین اهل بهشت خوانده می شوند

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:خیارکم الینکم مناکبة و اکرمهم لنسائهم
بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:50 am

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:حبب الی من دنیاکم ثلاث: تلاوة کتاب الله و انظر فی وجه رسول و الانفاق فی سبیل الله
از دنیای شما سه چیز محبوب من است: 1-تلاوت قرآن 2-نگاه به چهره رسول خدا 3-انفاق در راه خدا
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:51 am

امام رضا علیه السلام فرمودند:لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا.هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را کامل نمى ‏کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت‏ها و بلاها
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 4:53 am

امام رضا علیه السلام فرمودند:
مَن رَضى عن الله تعالى بالقَلیل مِن الرّزق رضَى الله منه بالقَلیل مِنَ العَمل
هر کـس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى خواهد بود
(بحـارالانـوار،ج 78،ص 357)
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 5:00 am

امام حسین علیه السلام فرمودند
لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا
کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت
aram
aram

انثى

پست من طرف aram الأحد فبراير 08, 2009 5:06 am

امام محمد باقر علیه السلام فرمودند:
انما یداق الله العباد فی الحساب یوم القیامة علی قدر ما اتاهم من العقول فی الدنیا
خدا در روز قیامت نسبت به حساب بندگانش به اندازه عقلی که در دنیا به آنها داده است باریک بینی می کند
aram
aram

انثى

بازگشت به بالاي صفحه